Mezinárodní definice porodní asistentky

  • Porodní asistentka je osoba se zdravotnickým vzděláním, která se specializuje na péči o ženu v průběhu normálního (nekomplikovaného) těhotenství, porodu a šestinedělí, včetně péče o zdravého novorozence a kojence.
  • Porodní asistentka je uznávána jako plně zodpovědný zdravotnický pracovník, pracuje v partnerství se ženami, aby jim poskytla potřebnou podporu, péči a radu během těhotenství, porodu a v době poporodní, vede porod na svou vlastní zodpovědnost, poskytuje péči novorozencům a dětem v kojeneckém věku. Tato péče zahrnuje preventivní opatření, podporu normálního porodu, zjišťování komplikací u matky nebo dítěte, zprostředkování přístupu k lékařské péči nebo jiné vhodné pomoci a provedení nezbytných opatření při mimořádné naléhavé situaci
  • Porodní asistentka může vykonávat svou profesi v jakémkoli prostředí, včetně domácího prostředí, ambulantních zdravotnických zařízení, nemocnic, klinik, nebo zdravotnických středisek
  • Zdroj: www.unipa.cz

Poradna Porodní asistentky

  • Během těhotenství se mohou objevit příznaky, které těhotnou ženu vyděsí, ale přitom jsou úplně běžné a nesignalizují žádné nebezpečí. Na druhou stranu by každá těhotná žena měla vědět o příznacích, na které je nutné vždy zareagovat a co nejdříve vyhledat odbornou pomoc.
  • Využívám pro své osobní účely Facebook a zjistila jsem, že snad všechny nastávající maminky ho mají také. Proto jsem se rozhodla neprovozovat poradnu pro těhotné ženy a čerstvé maminky zde na stránkách, ale můžete se nás ptát na naší Facebook stránce.
  • Zobrazte si naší stránku, dejte jí "lajk" a pak můžete položit svůj dotaz: Porodní asistentka – Martina Suchardová.

Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz