marfotozuzka Bc. Martina Suchardová
 • Absolvování studia porodní asistence na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor porodní asistentka
 • Praxe v porodnici ve Vrchlabí ( 2009 - 2013), v porodnici Neratovice (2014), na porodním sále v Jičíně (2015)
 • Specialistka na bonding v porodnictví
 • Nyní pracuji jako komunitní porodní asistentka v Libereckém a Královehradeckém kraji
 • Facebook
 • konzultace a poradny porodní asistentky jsou možné:
 • v domácím prostředí ženy nebo v Mateřském centru Kopretina ve Vrchlabí každý čtvrtek (nutné objednání)
 • setkání může proběhnout také u mě doma v Horní Branné 450
 • tel. +420 776 737 305
 • adresa: Horní Branná 450, 512 36
 • bankovní spojení: Komerční banka 107-3964150277/0100
 • jsem členkou profesní organizace UNIPA

Občas dostávám otázky, jak pracuji. Jaký je můj styl péče o ženu. Některé ženy se setkaly, v průběhu těhotenství nebo i při porodu, s různými porodními asistentkami. A proto se ptají, jaké mám priority a co upřednostňuji.

Myslím, že mám výhodu, že jsem si vybrala práci porodní asistentky, až když už jsem měla děti a prošla si různými druhy zaměsnání. V tu dobu jsem již měla klid na studium a nasávání informací, vždy jsem si udělala svůj vlastní názor na věc. Mohla jsem čerpat se svých zkušeností, z vlastních porodů a výchovy dětí. Hodně mně ovlivnilo prostředí vrchlabské porodnice. Na tu jedinečnost respektu k žene a respektu k porodu, nikdy nezapomenu.

Takže na otázku, „Jak pracuji“, odpovídám.

V průběhu těhotenství se soustředím na ženu a její nenarozené miminko. Respektuji jedinečnost každé z nich, skládám si souvislosti a průběh těhotenství. Nenařizuji. Doporučuji, radím a vysvětluji. Jsem přesvědčena, že je dobré v průběhu těhotenství zkontrolovat miminko ultrazvukem, minimálně ve dvacátém týdnu těhotenství. Myslím, že je důležité provést krevní testy a zhodnotit celkový zdravotní stav ženy. Zároveň také vysvětluji, že ultrazvuk není potřeba dělat v každé poradně a seznámím je s negativní stránkou tohoto vyšetření. Obeznamuji ženy s doporučovanými vyšetřeními, jaké mají pro ženu a miminko přínosy nebo rizika. Mám ráda tu návaznost, kontinuální péči, kdy se se ženou poznáváme a jsme si bližší i lidsky. V období, kdy se blíží porod, jsem se ženou v kontaktu, respektuji její přání. Citlivost přístupu je důležitá. V průběhu porodu kontroluji stav miminka, snažím se o to, abych byla „neviditelná“ a aby se žena cítila v bezpečí. Některé ženy zase potřebují, abych jim byla nablízku a hodně je podporovala a ujišťovala o tom, že je vše v pořádku. Povzbuzuji ji k tomu, aby si žena věřila. Povzbuzuji ji, aby si po porodu sama poprvé zvedla miminko do své náruče a kontroluji stav obou dvou. Podporuji nepřerušovaný bonding s novorozencem.

Aktivní přístup ženy a partnera, je pro mě povzbuzením a příslibem k tomu, že žena ví, jak své miminko porodit.

Jsem od přírody optimistka. Jsem pozitivní člověk, který i přes životní kotrmelce, je stále pozitivně naladěný. Věřím v ženskou intuici, i když sama jsem se k ní dostávala dost dlouho. Věřím, že to, jak děti přicházejí na svět, ovlivní celou další generaci. Věřím, že ženy, které vědomě a láskyplně porodí své děti, dokáží předat tuto sílu a změní svět k lepšímu.

 

Kontaktní formulář


Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz