Odborné články

porodní asistentka Martina Suchardová

Fyziologický porod a komunitní porodní asistence

Článek se zabývá specifikou práce komunitní porodní asistence v České republice. Seznámí vás s kontinuální péčí porodní asistentky v komunitním prostředí.

Autorka zveřejňuje statistiky doprovodů k porodu z pěti let své praxe. Můžete se dozvědět podrobné výsledky porodů žen, které se rozhodly plánovaně pro porod v porodnici i v domácím prostředí.

 

porodní asistentka Martina Suchardová

Anežka se narodila 25.5.2022 v podvečer v bezpečí a pohodlí domova.


Poslíčci se začaly ozývat, přicházely a odcházely…večery jsem si říkala, že už v noci budu rodit, rána jsem se budila s miminkem ještě v břiše. Začínala jsem být nervózní a
uvědomila si, že si nervozitu způsobuji sama svým očekáváním. Nechala jsem to plynout a za nedlouho už to přišlo…ráno jsem se nebudila klidně, ale už jsem volala Martinu.

 

porodní asistentka Martina Suchardová

Tento článek se zabývá volbou místa porodu a bezpečností při porodu. V žádném případě to není návod na porod v domácím prostředí. Je to přiblížení, pro odbornou i laickou veřejnost, čím vším prochází žena se svou porodní asistentkou, aby porod byl bezpečným, a přitom jedinečným zážitkem.

Porodní asistentka a její kontinuální péče přináší jistotu, kdy se eliminují rizika, která by mohla při porodu nastat. Píši kontinuální péče. Myslím tím péči během celého těhotenství a při porodu. Jen tak se porodní asistentka a žena může dobře poznat.

Přiblížím vám příběh jedné ženy, jejího těhotenství a porodu mýma očima. Pohledem porodní asistentky.

 

Často přemýšlím o změnách v našem porodnictví. Jsem si vědoma, že je po odborné stránce na vysoké úrovni. Není pochyb, že jsou vykazovány výborné statistiky týkající se jak mateřské, tak novorozenecké mortality a morbidity. 

Zdraví může být definováno jako absence nemoci. Jak však definovat cíle v porodnictví, když je těhotenství a porod u většiny žen fyziologický stav?

 

Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz