Mateřství

Rady porodní báby Martina Suchardová

Ve své praxi porodní asistentky se zaměřuji především na přirozený porod a láskyplné narození dítěte. Dostala jsem se do bodu, kdy jsem vypozorovala mnoho okolností, které k přirozenému porodu velmi pomáhají. Nedozvíte se je při návštěvě lékaře, nedozvíte se je ani v lékařských knihách. Jsou to praktické poznatky, které pokud pospojujete, můžete krásně podpořit své těhotenství a narození miminka.

„Abychom dokázali změnit svět kolem nás, musíme změnit způsob toho, jak přicházíme na svět.“
Michel Odent

Proč je vlastně důležité, aby byl porod přirozený?

Nejvíce výhod čerpá žena a dosud nenarozené miminko. Začne-li porod sám, většinou jsou kontrakce na začátku méně intenzivní a v delších intervalech. Žena je může vnímat lépe, naučit se je zvládat, prodýchat. Jsou také vyplavovány další látky, které ji pomáhají kontrakce překonat. Z počátku se může ještě zabývat jinými věcmi, může odpoutat pozornost, může si odpočinout a pozitivně se naladit. „Tak už je to tady, těším se na miminko, dnes to přijde.“

Každé malé dítě ví, že když se narodí koťátko nebo koloušek, nesmí se na ně sahat. Nesmí se odnášet od zvířete a mazlit se s ním. Každé malé dítě to ví a také ví, že kdyby to udělalo, tak zvířecí matka své dítě odvrhne. 

Zvířata se řídí pudy, neumí si situaci vysvětlit a donutit se starat se své separované novorozeně. Jeho pud by byl narušen.My lidé se řídíme také svými pudy, ty by nás měly vést, ale jsou překryty, potlačeny nebo vytěsněny. Myšlením. 

Proč je tak důležité neodnášet miminko po porodu na vyšetření. Proč je tak důležitý nepřerušovaný bonding?

"Těhotná žena je jako nádherně kvetoucí strom. Když ale přijde čas sklizně, dbejte, abyste stromem netřásli ani ho nepotloukli. Mohlo by to poškodit jak strom, tak i ovoce."

Těhotenství je pro organismus ženy fyziologický stav. Ženské tělo na těhotenství skvěle připraveno. Těhotenství se také říká jiný stav, je to však stav normální.

Zdravá žena těhotenství prožívá velmi přirozeně se všemi jeho neduhy a potížemi a dokáže je zvládnout s přehledem.

Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz