Blog - aktuální postřehy

Odběr z patičky, jak ženy zjednodušeně nazývají screeningový odběr kapilární krve na několik vzácných metabolických poruch, se plošně odebírá u všech novorozenců se souhlasem zákonných zástupců.

Fakta o novorozeneckém screeningu: KDO odebírá, KDY, JAK se proplácí platba za analýzu, KAM se odesílá a spoustu dalších informací.

Zdarma pro Vás k zaslání. Stačí se přihlásit přes kontaktní formulář a zadat heslo omalovánka. Vizualizujte si nadcházející porod....

Představte si svou sílu a energii, kterou máte. Objevte ji v sobě, pomocí kresby. Malujte dle své fantazie, nechte se unášet svou myslí. 

Porodní proces je jednoduchý a složitý zároveň. Ovlivnění podvědomí, který procesřídí, je zásadní. Představy, které máme s porodem spojené, jsou vryté do podvědomí. Slyšíte-li od maminek, z médií nebo od kamarádek, že to bylo hrozné. Porod byl strašný, nebezpečný a bolestivý? Tento vjem se vám dostane do podvědomí a ovlivňuje vás. Na fyzické úrovni bude tělo reagovat napětím.

 

Jak může vypadat vaše těhotenská poradna?

Uvědomme si, že těhotenství prožíváme jedenkrát, maximálně jen třikrát za život. Spoustu toho můžeme pokazit a velmi mnoho vylepšit. Zrovna v tomto okamžiku je dobré si uvědomit, na čem mi záleží. Co je v životě důležité. Vzniká nová rodina. Chceme se nechat vést nebo spolurozhodovat o svém zdraví? Chceme jít s přírodou? Chceme rozhodovat o vyšetřeních, které podstoupíme. Věříme svému tělu?

Martina S.

Jsem člověk štěstěny. A několik štěstí v životě mi pomohlo stát se porodní bábou.

 

Většina porodníků po nekomplikovaném vaginálním porodu, stále přerušuje pupeční šňůru ihned, i když jsou známé výhody oddáleného přerušení pupečníku (obvykle definované 2 až 3 minuty po narození).

V mnoha případech je to nepochopení fyziologie placenty v prvních minutách po narození novorozence. Lidská přirozenost, dělat vše jak jsme zvyklí, zde hraje velkou roli. Lidé se zdráhají měnit způsob, jakým se učili pracovat, a to i tváří v tvář, jasných důkazů, které odporují tomu staršímu učení.

Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz