Blog - aktuální postřehy

Zdarma pro Vás k zaslání. Stačí se přihlásit přes kontaktní formulář a zadat heslo omalovánka. Vizualizujte si nadcházející porod....

Představte si svou sílu a energii, kterou máte. Objevte ji v sobě, pomocí kresby. Malujte dle své fantazie, nechte se unášet svou myslí. 

Porodní proces je jednoduchý a složitý zároveň. Ovlivnění podvědomí, který procesřídí, je zásadní. Představy, které máme s porodem spojené, jsou vryté do podvědomí. Slyšíte-li od maminek, z médií nebo od kamarádek, že to bylo hrozné. Porod byl strašný, nebezpečný a bolestivý? Tento vjem se vám dostane do podvědomí a ovlivňuje vás. Na fyzické úrovni bude tělo reagovat napětím.

 

Jak může vypadat vaše těhotenská poradna?

Uvědomme si, že těhotenství prožíváme jedenkrát, maximálně jen třikrát za život. Spoustu toho můžeme pokazit a velmi mnoho vylepšit. Zrovna v tomto okamžiku je dobré si uvědomit, na čem mi záleží. Co je v životě důležité. Vzniká nová rodina. Chceme se nechat vést nebo spolurozhodovat o svém zdraví? Chceme jít s přírodou? Chceme rozhodovat o vyšetřeních, které podstoupíme. Věříme svému tělu?

Martina S.

Jsem člověk štěstěny. A několik štěstí v životě mi pomohlo stát se porodní bábou.

 

Většina porodníků po nekomplikovaném vaginálním porodu, stále přerušuje pupeční šňůru ihned, i když jsou známé výhody oddáleného přerušení pupečníku (obvykle definované 2 až 3 minuty po narození).

V mnoha případech je to nepochopení fyziologie placenty v prvních minutách po narození novorozence. Lidská přirozenost, dělat vše jak jsme zvyklí, zde hraje velkou roli. Lidé se zdráhají měnit způsob, jakým se učili pracovat, a to i tváří v tvář, jasných důkazů, které odporují tomu staršímu učení.

Zamysleme se nad komplexností a uvažováním zdravotníků v souvislostech. Většina zdravotníků lékařů, porodních asistentek, dětských sester a ostatních, podílejících se na období narození dítěte, jsou úzce zaměřeni na svůj obor. 

Většina zdravotníků lékařů, porodních asistentek, dětských sester a ostatních, podílejících se na období narození dítěte, jsou úzce zaměřeni na svůj obor. Ve většině případů nejsou schopni nebo ochotni pohlédnout dál do dalších zdravotnických oborů, následujících po porodu novorozence.

Ale jak víme, v životě, všechno souvisí se vším.

Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz