Reference

Markéta K.

srpen 2019

Fotoreportáž beze slov

Dobrý večer Martino,

zítra budou naší Zině čtyři týdny a s manželem stále nemůžeme uvěřit :-). Rádi bychom Vám znovu poděkovali za zprostředkování tak nádherného i když nečekaného zážitku.

Porodní příběh o důvěře

Porodní příběh, který budu vyprávět se celý týká důvěry. Důvěry ženy v sebe a důvěry ženy v miminko. Také důvěry mě jako porodní asistentky ve schopnosti té ženy. Důvěry v to, že dokáže porodit své miminko. Ale objeví se také nedůvěra a pochybnosti.


Se ženou se potkávám až kolem 30.týdne, přeje si normální porod, bez zásahů. V tom minulém si jich zažila dost. Chce porodit své druhé dítě vlastními silami. 
Miminko leží dolů zadečkem, ale má spoustu času na přetočení. Žena se pokouší cvičit, polohovat, ale dítě se ani nehne. Když už se začíná blížit čas narození, smíří se s myšlenkou, že bude rodit děťátko koncem pánevním. Ve velké porodnici, která je kousek od bydliště ženy, však doporučují císařský řez. Měří ženě pánev, měří miminko, zdůrazňují, že je žena malá, drobná a že je miminko už odhadem tříkilové. Nedůvěra ke schopnostem ženy dítě přirozeně porodit je cítit na každém kroku. Žena se s tím, ale nesmíří a jede do menší, vzdálenější porodnice, setkání s primářem je povzbuzující. Může se o porod KP pokusit.

Několik poděkování.... Děkuji všem ženám, že zveřejňují své niterné pocity spojené s nejkrásnějšim a křehkým obdobím svého života. Vaše Martina

Dobrý den, velice vás všichni tři zdravíme. Omlouvám se, že se k psaní mailu dostávám až teď, ale je to teď pro nás všechno nové a dost náročné a čas navíc žádný najednou není spíš je ho nějak málo. Chtěla jsem vám velice moc poděkovat za obrovskou pomoc a podporu v průběhu porodu. Bez vás bych to nezvládla. Moc mi pomáhaly polohy, které jste mi na pokoji ukázala, díky nim se vlastně porod začal více rozjíždět. Hlavně děkuju za trpělivost, já už to v průběhu na sále chtěla mockrát vzdát, ale vaše slova podpory mi vždycky dodaly ještě sílu znovu a znovu to zkoušet.Jsme moc rádi, že jsme vás mohli poznat a ještě jednou všichni děkujeme. Samozřejmě díky patří i všem ostatním, kteří se o nás báječně starali.

A dodatečně ještě krásný zbytek vánoc a vše nej v novém roce přeje Pavlína, Petr, Maruška N.

Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz