Reference

Dobrý večer Martino,

ještě jednou Vám oba ze srdce děkujeme. Vaše profesionální nasazení, obětavost, znalosti, zkušenost, vnitřní klid a milý úsměv jsou pro nás nezapomenutelné a moc si Vás vážíme..

Markéta K.

srpen 2019

Fotoreportáž beze slov

Dobrý večer Martino,

zítra budou naší Zině čtyři týdny a s manželem stále nemůžeme uvěřit :-). Rádi bychom Vám znovu poděkovali za zprostředkování tak nádherného i když nečekaného zážitku.

Porodní příběh o důvěře

Porodní příběh, který budu vyprávět se celý týká důvěry. Důvěry ženy v sebe a důvěry ženy v miminko. Také důvěry mě jako porodní asistentky ve schopnosti té ženy. Důvěry v to, že dokáže porodit své miminko. Ale objeví se také nedůvěra a pochybnosti.


Se ženou se potkávám až kolem 30.týdne, přeje si normální porod, bez zásahů. V tom minulém si jich zažila dost. Chce porodit své druhé dítě vlastními silami. 
Miminko leží dolů zadečkem, ale má spoustu času na přetočení. Žena se pokouší cvičit, polohovat, ale dítě se ani nehne. Když už se začíná blížit čas narození, smíří se s myšlenkou, že bude rodit děťátko koncem pánevním. Ve velké porodnici, která je kousek od bydliště ženy, však doporučují císařský řez. Měří ženě pánev, měří miminko, zdůrazňují, že je žena malá, drobná a že je miminko už odhadem tříkilové. Nedůvěra ke schopnostem ženy dítě přirozeně porodit je cítit na každém kroku. Žena se s tím, ale nesmíří a jede do menší, vzdálenější porodnice, setkání s primářem je povzbuzující. Může se o porod KP pokusit.

Několik poděkování.... Děkuji všem ženám, že zveřejňují své niterné pocity spojené s nejkrásnějšim a křehkým obdobím svého života. Vaše Martina

Martina Suchardová, tel.: 776 737 305

Tvorba webu www.helpmark.cz